Lemongrass - Trawa cytrynowa

 

Trawa Cytrnynowa  - Lemongrass   - Palczatka Cytrynowa

Cytronela - Cymbopogon citratusDostępna w wersji mrożonej, świeżej; suszonej; w zalewie oraz w proszku. Udało mi się zdobyć zapas tego cuda w wersji sproszkowanej. W sklepach z zdrową żywnością w Niemczech dostaniemy wygodny słoiczek za zaledwie 1.10 euro. Posiada przyjemny cytrynowy smak a pachnie kadzidełkami indyjskimi.

Pochodzenie: roślina szeroko uprawiana w krajach tropikalnych. Jej liście i łodygi mają silny cytrynowy smak oraz zapach. Zawierają dwa cenne olejki: cytral (70-80%) i mircen (20%). Nasza trawa cytrynowa pochodzi wyłącznie z certyfikowanych upraw ekologicznych, bez dodatku żadnych chemicznych polepszaczy smaku czy zapachu.

Działanie lecznicze: wykorzystywane są liście oraz olejek eteryczny. Ma działanie antyseptyczne. Napar używany jest podczas niestrawności, bólów głowy oraz jako domowy lek na obniżenie gorączki, który dobrze tolerują także dzieci, podczas przeziębień, kolek i bólów żołądka. Odświeża i odstresowuje, ma też działanie lekko uspokajające. Olejek z trawy cytrynowej łagodzi przeziębienia, zalecany jest też w stanach wyczerpania ze względu na lekkie właściwości uspokajające. Olejek z trawy cytrynowej doskonale oczyszcza, poprawia trawienie, wspomaga i regeneruje tkankę łączną, więzadła, rozszerza naczynia krwionośne, wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, polepsza krążenie, wspomaga przepływ limfy w organizmie, jest przeciwzapalny, antygrzybiczy oraz ma działanie uspokajające. Jako składnik olejków aromatycznych używanych w masażu i aromaterapii. 
Zródło: http://www.eherbata.pl/
http://www.sklep.sprawiedliwyhandel.pl/

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obserwują: